ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
06.03.16 17:39 zaman: 3 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE, HACIBEKTAŞ BELEDİYESİNCE "ZEYNEP KARABABA" KONSERİ DÜZENLENİRKEN, CHP HACIBEKTAŞ KADIN KOLLARI İSE "ERCİYES GEZİSİ" DÜZENLEDİ.


8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde, daha iyi çalışma koşulları için dokuma işçileri greve gider. Polisin işçilere saldırısı, işçilerin fabrikaya kilitlenmesi ve sonrasında çıkan yangında 129 kadın işçi yaşamını yitirir. 26-27 Ağustos 1910 tarihinde, Danimarka'nın Kopenhag kentinde toplanan 2.Enternasyonale bağlı Uluslararası Sosyalist Kadınlar Toplantısında, 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılması önerisi oybirliği ile kabul edilir.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, Hacıbektaş'ta iki farklı etkinlikle kutlandı.


Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, Hacıbektaş Belediye Başkanlığınca düzenlenen konserde sanatçı Zeynep Karababa sahne aldı. CHP Kırşehir Kadın Kollarının da katılımı ile gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. CHP Kırşehir
Kadın Kolu Başkanı Necla Yenidünya ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu birer konuşma yaptılar. Zeynep Karababa konserini takiben lokma dağıtıldı.

 

CHP Hacıbektaş Kadın Kolları tarafından düzenlenen "Kayseri Erciyes Gezisi" ne katılan gurup ise, bugün sabah saatlerinde Hacıbektaş'tan hareket ettiler. Hacıbektaşlı kadınlardan oluşan gurubun Kayseri ve Erciyes gezileri, akşam saatlerinde Hacıbektaş'ta son buldu.   


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.